fbpx
Mergata News
Sport

Shqetësuese për Barcelonën forma e dobët e Messit në La Liga

shqetesuese-per-barcelonen-forma-e-dobet-e-messit-ne-la-liga

Për Barcelonën shqetësuese forma e dobët e Messit në La Liga.

Lionel Messi ka regjistruar rekordin më të keq në La Liga, duke shënuar vetëm një gol në gjashtë ndeshje.

Barcelona ka bërë startin më të keq në La Liga në 18 vitet e fundit, pas barazimit 1:1 me Alaves, kanë numërojnë tetë pikë pas gjashtë xhirosh, duke mbetur tetë pikë larg liderëve të Real Madrid, dhe tri pikë larg zonës së rrezikimit, shkruan lajmi net.

Skuadra e Ronald Koeman po paguan për joefikasitetin e treguar, por edhe për fillimin e keq të Lionel Messit, i cili nuk ka aspak ndikim, në krahasim me vitin e kaluar.

Fillim start më të dobët Messi ka pasur vetëm sezonin e kaluar, por vlen të ceket se në katër ndeshjet e para nuk ishte paraqitur, shkaku i lëndimit. Megjithatë, në fund të sezonit ai arriti të bëhej golashënuesi më i mirë në La Liga.

TË NGJAJSHME

Befasi nga Solskjaer: Formacionet zyrtare, Man Utd- RB Leipzig

mergata.eu

Sergio Ramos – Real Madrid, ndodh ajo qe nuk e ka menduar askush!

mergata.eu

Kosova U21 me fitore minimale në ‘Fadil Vokrri’ ndaj Andorrës

mergata.eu