Mergata News
Sport

Shënoi dy gola në derbin e “çmendur”, Ibra merr vëmendjen me këtë veprim

shenoi-dy-gola-ne-derbin-e-“cmendur”,-ibra-merr-vemendjen-me-kete-veprim

Në derbin e xhiros së pestë të Serie A, Milan zhvilloi një ndeshje të “çmendur” kundër Romës, dhe Zlatan Ibrahimovic ishte i jashtëzakonshëm përsëri.

Sulmuesi legjendar shënoi dy gola në këtë ndeshje, me Milanin që pati epërsi tri herë.

“Ai është një shembull i artë, që unë dua ta ndjekë. Jam i lumtur që luaj me të, jam i lumtur që jam me të te Milan dhe jam i lumtur ta shoh kur ai shënon”, ka deklaruar Rafael Leao.

Pas ndeshjes, 39 vjeçari Ibrahimovic, realizatorë i shtatë golave këtë sezon, ka postuar një fotografi në Instagram, me vetëm një fjalë në të.

“Pasion”, ka shkruar Ibrahimovic, që ishte vendimtar sërish për Milanin.

TË NGJAJSHME

Barcelona konfirmon dorëheqjen e Bartomeut

mergata.eu

Skuadra e njohur me 22 të prekur nga koronavirusi

mergata.eu

Ibrahimovic rikthehet në stërvitje te Milan

mergata.eu