Mergata News
Opinione

Shala u kërkon falje tifozëve të Kosovës

shala-u-kerkon-falje-tifozeve-te-kosoves

Ka përfunduar ëndrra evropiane për Kosovës.

Kosova është mposhtur 2-1 nga Maqedonia e Veriut në gjysmëfinale të play-off, duke marrë fund ëktu ëndrra evropiane për “Dardanët”.

Pas ndeshjes, mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Herolind Shala, kërkoi falje siç tha ai “që i kemi zhgënjyer tifozët”.

“Në minutat e fundit të ndeshjes kishim shumë depërtime, por nuk kishim shumë lojtar brenda zonës dhe aty kemi çaluar dhe kemi pësuar dy gola shumë të lehtë”, tha ai.

“Kemi provuar me krijuar sa më shumë raste, por në fund nuk ia dolëm. Dua ti kërkoj falje popullit tonë sepse i kemi zhgënjyer, nuk e arritëm qëllimin”.

TË NGJAJSHME

A je ti Heroi i jetës tende? Pse e ke te vështirë me e pa veten si hero?

mergata.eu

Rritje e frikshme e rasteve të reja me koronavirus në Itali

mergata.eu

Erdogan flet për tërmetin në Izmir: Deri më tani kemi 58 të vdekur dhe 896 të lënduar

mergata.eu