Mergata News
Lajme

Shala: Jam ftuar nga Specialja si i dyshuar për vrasje

shala:-jam-ftuar-nga-specialja-si-i-dyshuar-per-vrasje

Ish-pjesëtari i UÇK-së Haxhi Shala ka treguar se është ftuar nga Gjykata Speciale si i dyshuar për vr.asje.

Shala në Edicionin Special ka thënë që është shqetësuar kur e ka marrë këtë lajm. Ai ka pohuar se në Dhomat e Specializuara në Hagë është mbrojtur në heshtje.

“Kam qenë i ftuar si dyshuar për vr.asje. Në fillim u shqetësova, por me të arritur aty e pashë që nuk pati diçka që duhet të diskutoj dhe e shfrytëzova të drejtën e mbrojtjes në heshtje”.

TË NGJAJSHME

Lajm i madh për Kosovën, Hillary Clinton Ambasadore në OKB?

mergata.eu

Tahiri thotë se në Qeverinë Hoti nuk ka punësim me të njofshëm

mergata.eu

Dorëzohet Agim Veliu: Ne i kemi humbur zgjedhjet në Podujevë

mergata.eu