Mergata News
Sport

Sergio Ramos – Real Madrid, ndodh ajo qe nuk e ka menduar askush!

sergio-ramos-–-real-madrid,-ndodh-ajo-qe-nuk-e-ka-menduar-askush!

Sergio Ramos dhe Real Madridi po vazhdojnë bisedimet për vazhdimin e kontratës.

Kapiteni i madrilenëve së fundi ka refuzuar ofertën e klubit spanjoll. “Mbretërit” i kanë ofruar mbrojtësit kontratë njëvjeçare, që nuk është pranuar nga lojtari.

Ramos ka kërkuar kontratë dyvjeçare për të vazhduar qëndrimin në Madrid.

Mbrojtësi spanjoll është në vitin e fundit të kontratës dhe gjatë verës do të jetë futbollist i lirë.

Ramos aktualisht është lojtari më i paguar te Real Madridi. 34-vjeçari është pjesë e klubit madrilen që nga viti 2005 kur ishte transferuar nga Sevilla.

TË NGJAJSHME

Edhe një lojtar i Premierligës rezulton pozitiv me koronavirus

mergata.eu

Mourinho reagon pas barazimin dramatik të Tottenhamit

mergata.eu

Ylli i Real Madrid vendos ku ta përfundojë karrierën

mergata.eu