Categories: Lajme

Serbët vlojnë nga inati, u zbulua pse Spanja po e pranon Kosovën!

Në Serbi po vlojnë nga inati, se Spanja do të luan me Kosovën, ashtu si e kërkon rendi dhe rregulli i shtëpisë me të madhe evropiane, UEFA.

Serbët nuk mund ta kapërdijnë këtë fakt dhe tani disa nga mediat e atjeshme, që ushqehen me propagandën e tyre, nuk mund ta pranojnë një fakt të tillë, që Spanja do të zhvillojë takimin me Kosovën, sipas protokollit, duke i respektuar simbolet e Kosovës.

“U zbulua pse Spanja papritur ra dakord për himnin, flamurin dhe simbolet e tjera të të ashtuquajturës ekip kombëtar Kosova”, shkarravit “Kurir”.

“Ndeshja e futbollit midis Spanjës dhe të ashtuquajturës Kosovë është caktuar që të luhet me 31 Mars në Sevilla. Tani janë FIFA dhe UEFA që po e rrëzojnë pozicionin origjinal spanjoll, duke i detyruar spanjollët që t’i shfaqin të gjitha simbolet kombëtare të Kosovës në Seville”, ka shkruar media serbe.

Ky medium i referohet edhe “’El Confidencia’, që ka pasur një artikull të gjatë për sfidën Spanjë – Kosovë.

mergata.eu

Recent Posts

Fatmir Sejdiu denoncon parregullsitë që LDK po i bën në Kuvend

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po mban Kuvendin Zgjedhor për kryetarin e ri të partisë.…

4 weeks ago

Këta janë 58 deputetët e ardhshëm të Lëvizjes Vetëvendosje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit dhe Lëvizja Vetëvendosje…

4 weeks ago

Bajqinovci: Vjosa Osmani do të jetë presidente e Kosovës, partitë tjera e dinë rrezikun nga zgjedhjet e reja

Intervistë me deputetin e rizgjedhur të LVV-së, Mefail BajqinovciVV synon që në zgjedhjet lokale të…

4 weeks ago

Hasani: Është përgjegjësi kushtetuese që deputetët të qëndrojnë në sallë kur votohet presidenti

Hasani: Është përgjegjësi kushtetuese që deputetët të qëndrojnë në sallë kur votohet presidenti Ish-kryetari i…

4 weeks ago

A është e pranueshme Vjosa Osmani për SHBA-në si presidente? Flet Palmer

Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer në një intervistë nuk ka dashur të…

4 weeks ago

Lutfi Haziri është marionetë e Hashimit dhe Isës

Njëri ndër kandidatët për kryetar të LDK është edhe Lutfi Haziri. Luta, siç njihet ndryshe,…

4 weeks ago