Mergata News
Lajme

Selimi thotë se shpreson që Specialja të mos konfirmojë aktakuzën për Thaçin

selimi-thote-se-shpreson-qe-specialja-te-mos-konfirmoje-aktakuzen-per-thacin

Deputeti i VV-së, Rexhep Selimi, ka thënë se shpreson që Gjykata Speciale të mos i konfirmojë aktakuzën për presidentin Hashim Thaçi dhe të tjerëve.

Ai ka thënë se pavarësisht se Thaçi ishte njëri ndër sponsorizuesit e kësaj gjykate, nuk i dëshirojnë aktakuzë asnjë ish-ushtari të UÇK-së.

“Shpresojmë që Gjykata Speciale të mos i konfirmon Thaçit aktakuzën. Edhe pse Thaçi është njëri ndër sponsorizuarit e kësaj gjykate, por ne jemi kundër sepse krime ka bërë Serbia e jo UÇK-ja”, tha ai.

TË NGJAJSHME

Haxhi Avdyli: Eh more Agim Veliu, dyfytyrësh ishe ti

mergata.eu

Nuk Do Ta Besoni Se Cka I Ndodhi Thaçit E Selimit Pak Para Nisjes

mergata.eu

Dy motrat e zhdukura nga Ferizaj, mësohet çka deklaroi ëna e tyre në Polici

mergata.eu