Mergata News
Lajme

Selimi për Ramushin: Nuk di me knu, bash dy lidhje nuk i ka

selimi-per-ramushin:-nuk-me-knu,-bash-dy-lidhje-nuk-i-ka

Rexhep Selimi ka thënë se Ramushi s’din me knu, bash dy lidhje s’i ka.

Deputeti i Kuvenit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjs, Rexhep Selimi ka thënë për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn, se nuk di të këndojë. Madje, Selimi thotë se me këndim, Haradinaj, bash dy lidhje s’i ka.

“Ai s’din me knu. Perime s’din me knu. Dy lidhje s’i ka. S’di pse e provon”, ka thënë Selimi për Haradinaj.

Tutje, Selimi flet për artin e tij. Thotë se për herë të parë provoi pikturën gjatë kohës sa ishte ilegal, pak parë luftës në Kosovë.

“Më parë kam bërë grafika. Dikujt i pëlqejshin dikujt jo. Po flas kur kam qenë fëmijë. Atëherë kam vizatuar, por jo pikturë. Pikturë kam provuar në vitin 1997 kur kam qenë ilegal. Aty ka qenë një muri i vrazhët. Aty e kam provuar për herë të parë”, ka thënë Selimi.

Tutje, ai foli për artin e tij dhe konsideron se ndoshta edhe duhet hapur ekspozitë.

TË NGJAJSHME

Detaje nga policia rreth vdekjes së 39-vjeçarit që e zuri lisi

mergata.eu

Aksident i rëndë trafiku, përfshihën dy vetura

mergata.eu

Duda Balje “dridhë“ Beogradin me këtë postim që bëri në Facebook!

mergata.eu