Mergata News
Lajme

Sejdiu: Veliu nuk duhej shkarkuar, por LDK mezi priste të ndodhte kjo

sejdiu:-veliu-nuk-duhej-shkarkuar,-por-ldk-mezi-priste-te-ndodhte-kjo

Ish-Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka folur për shpërbërjen e koalicionit mes LDK’së dhe VV’së në mars të këtij viti.

LDK doli nga koalicioni qeverisës pas shkarkimit të Agim Veliut.

“Agim Veliu nuk është dashur të shkarkohet pa marrëveshje”, ka thënë ai.

“VV u ngut me shkarkimin, por në anën tjetër edhe LDK mezi priste që të ndodhte kjo që të bëhet si shkas për të dalë nga koalicioni”, shtoi ai.

TË NGJAJSHME

Masat e reja të qeverisë, Rukiqi bën thirrje të mbështetet financiarisht gastronomia

mergata.eu

Avokati Koci: Nëse Specialja s’njofton nesër për hedhje poshtë, atëherë Thaçit i është konfirmuar pjesërisht aktakuza

mergata.eu

Mjekja shqiptare infektohet me koronavirus

mergata.eu