Mergata News
Sport

Rrethi i parë i Kupës së Kosovës, hidhet shorti

rrethi-i-pare-i-kupes-se-kosoves,-hidhet-shorti

Hidhet shorti për rrethin e parë të Kupës së Kosovës.

Sot në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për rrethin e parë të Kupës së Kosovës.

Në këtë rreth janë përfshirë 10 skuadra të Ligës së Dytë dhe Ligës së Tretë, derisa ndeshjet do të zhvillohen këtë mesjavë.

Çiftet e rrethit të parë

E mërkurë

Sharri – Opoja, ora 13:00

Lidhja e Prizrenit – Mati, ora 11:00

Australia – Tefik Çanga, e mërkurë, ora 14:00

Kosova VR – Vjosa, e mërkurë, ora 13:00

Korenica – Prizreni, e mërkurë, ora 12:00.

TË NGJAJSHME

Ndeshja ndaj Dortmundit, Muriqi nuk starton për Lazion

mergata.eu

Milani e mbyll pjesën e parë me epërsi ndaj Prague, e Tottenhami befasohet nga Antwerp

mergata.eu

Milan goditi në transferët e verës, ky është plani për afatin e janarit

mergata.eu