fbpx
Mergata News
Lajme

Rrëfimi për gruan nga Kosova që vdiq në Izmir: E kishte mbuluar djalin me trupin e saj

rrefimi-per-gruan-nga-kosova-qe-vdiq-ne-izmir:-e-kishte-mbuluar-djalin-me-trupin-e-saj

Një grua me origjinë shqiptare nga Kosova humbi jetën nga tërmeti tragjik në Izmir, ndërsa djali i saj është në gjendje të rëndë për jetën.

Besmira Bylykbashi, që studion dhe jeton prej disa vitesh në Izmir rrëfeu për Abcnews.al se Nazmiye Doğrayan 62-vjeçe dhe djali i saj u gjetën pas 24 orëve nga kërkimet.

Por vetëm djali kishte arritur të mbijetonte.

“Nëna dhe djali u gjetën të përqafuar në rrënoja. Nëna e kishte mbuluar djalin me trupin e saj. Djali 28-vjeç është në gjendje të rëndë për jetën” tha ajo.

Vdekjen e gruas nga Kosova më herët e konfirmoi edhe ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo.

TË NGJAJSHME

Vdes deputeti i Kushtetutës së Kaçanikut

mergata.eu

Komuna e Prishtinës vjen me njoftim të rëndësishëm për qytetarët

mergata.eu

10 euro taksë për të hyrë në Prishtinë

mergata.eu