Mergata News
Mergata

Reiden, Luzern: Humb jetën në vendin e punës 32 vjeçari nga Klina

reiden,-luzern:-humb-jeten-ne-vendin-e-punes-32-vjecari-nga-klina

Gjatë pasditës së djeshme ka humbur jetën aksidentalisht në vendin e punës 32-vjeçari nga Kosova, V.A .

Familjarët janë njoftuar se vëllai i tyre në Zvicër ishte aksidentuar në vendin e punës duke pastruar kazanët e preparateve kimike në fabrikë.

“Na kanë njoftuar se vëllai ishte ngufatur nga gazrat por nuk kemi detaje tjera dhe po presin rezultatet e obduksionit”, ka thënë për albinfo.ch Avdyl Avdylaj nga Zabërgja e Klinës.

Ngjarja ka ndodhur në Reiden, Kantoni i Luzernit.

I ndjeri kishte migruar në Zvicër nga viti 2002. V.A. ka lënë üpas bashkëshorten dhe një fëmijë.

The post Reiden, Luzern: Humb jetën në vendin e punës 32 vjeçari nga Klina appeared first on Albinfo.

TË NGJAJSHME

Lidhja Shqiptare në Botë kërkon anulimin e marrëveshjes për ‘Asociacionin’

mergata.eu

“SAE”, Kultura shqiptare, në prag të nëntorit, me iniciativa promovuese

mergata.eu

Artisti shqiptar në operën e Berlinit: Teatrot duhet të hapen

mergata.eu