fbpx
Mergata News
Lajme

Reagon ashpër Behxhet Pacolli, ja sa para dhashë për popullin e Kosovës

Reagon ashpër Behxhet Pacolli, ja sa para dhashë për popullin e Kosovës

Lideri i AKR-së, Behxhet Pacolli në një postim të tij në Facebook ka reaguar ndaj një shkrimi që është pubikuar në një medium në Kosovë rreth pagës së tij, në kohën kur ka qenë pjesë e qeverisë.

Pacolli shkruan tutje se ‘në periudhën 2017, kur kam marrë funksion në qeveri, isha dakorduar me Sekretariatin e MPJ që paga ime të shkojë direkt në fondacionin “Behgjet Pacolli” dhe nëpërmjet tij, t’u jepet studentëve në formë të bursës për pagesën e shkollimit dhe mbeshtetjet tjera njerëzve në nevojë’.Eshte fjala per titullin ne KTV dhe ne Koha Ditore te mbremjes se sotme rreth “pagës“ time gjatë kohës sa kam qenë pjesë e qeverisë. Per hirr te publikut por jo edhe për shkak të malinjitetit tendencioz te autorve të ketij titulli (përkundër sqarimeve që stafi im kishte dhënë)…. po e sqaroj:

Në periudhën 2017, kur kam marrë funksion në qeveri, isha dakorduar me Sekretariatin e MPJ që paga ime të shkojë direkt në fondacionin “Behgjet Pacolli” dhe nëpërmjet tij, t’u jepet studentëve në formë të bursës për pagesën e shkollimit dhe mbeshtetjet tjera njerëzve në nevojë

TË NGJAJSHME

Me këto fjalë prekëse e kujton Shkurte Fejza, Ismet Pejën

mergata.eu

Besoni ose jo, sot priten reshjet e para të borës në Kosovë

mergata.eu

7 pacientë në gjendje të rëndë në spitalin e Pejës

mergata.eu