Mergata News
Lajme

Rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna

rastet-e-reja-me-koronavirus-vijne-nga-keto-komuna

Janë shënuar 79 raste të reja me koronavirus në Kosovë.

IKSHPK njofton se nga 764 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 79 kanë rezltuar pozitive, përcjell ORAinfo.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 26 raste, komuna Gjilan 17 raste, komuna Gjakovë 11 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Pejë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Prizren 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Fushë Kosovë, Lipjan, Rahovec, Shtime, Skenderaj dhe Suharekë.

Ndërkaq sot janë shëruar edhe 61 pacientë të tjerë kurse tre persona kanë ndërruar jetë./ORAinfo/

TË NGJAJSHME

Hoti e Osmani duke biseduar, publikohet një moment interesant nga Kuvendi

mergata.eu

Nesër nis kërkimi për 26-vjeçaren nga Skenderaj, kërkohen vullnetarë për gjetjen e saj

mergata.eu

Këshilli i Sigurimit sot diskuton për Kosovën

mergata.eu