Mergata News
Lajme

Rastet e fundit me koronavirus vijnë nga këto komuna

rastet-e-fundit-me-koronavirus-vijne-nga-keto-komuna

Janë konfirmuar 197 raste të reja me koronavirus.

IKSHPK njofton se nga 1.018 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 197 kanë rezultuar pozitive, përcjell ORAinfo.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 92 raste, komuna Fushë Kosovë 17 raste, komuna Gjilan 17 raste, komuna Gjakovë 14 raste, komuna Pejë 14 raste, komuna Ferizaj 13 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Klinë 4 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Mitrovicë 3 raste, komuna Obiliq 3 raste, komuna Istog 2 raste, komuna e Lipjan 2 raste, komuna Podujevë 2 raste, komuna Prizren 2 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga një rast komunat Shtime dhe Viti.

Ndërkqa sot janë shëruar edhe 48 pacientë të tjerë, kurse 3 persona kanë ndërruar jetë./ORAinfo/

TË NGJAJSHME

A po shkon kryeqyteti drejt izolimit total? Flet nënkryetari i Prishtinës

mergata.eu

Një ditë pas fitores, Albin Kurti vjen me mesazh interesante për Llapjanët

mergata.eu

Afrim Gashi takohet me përfaqësuesit shtetërorë të Kosovës dhe Shqipërisë, a po merr përkrahje si lideri i ardhshëm i shqiptarëve në Maqedoni?

mergata.eu