fbpx
Mergata News
Lajme

Ramush Haradinaj tregon se ka filluar takimet me degët e AAK-së në gjithë vendin

ramush-haradinaj-tregon-se-ka-filluar-takimet-me-deget-e-aak-se-ne-gjithe-vendin

Haradinaj bën të ditur se ka filluar takimet me degët e AAK-së në gjithë Kosovën.

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka filluar takimet me degët e partisë.

Ai sot ka pritur degët e Gjakovës , Deçanit dhe Rahovecit.

“Diskutuam për sfidat e fuqizimit të Aleancës në këto tri komuna, që janë edhe shembull i qeverisjes së mirë komunale. Pres aktivizimin dhe mobilizimin e të rinjve në kuadër të AAK-së, hapjen e mëtutjeshme të partisë për kuadro të reja, si dhe organizimin në të gjitha nivelet e shtrirjes së saj”, ka shkruar ai.

Haradinaj ka bërë të ditur se do të vazhdojë takimet me degët tjera gjatë ditëve në vazhdim.

TË NGJAJSHME

Ai Ka Nevojë Për Lutjet Tuaja, Ja Gjendja Momentale E Milaim Zekës

mergata.eu

‘Veteranët e rrejshëm’, prokuroria në Gjilan ngrit 6 aktakuza

mergata.eu

27 policë të prangosur dhe 55 të suspenduar për gjatë nënë muajve në Kosovë

mergata.eu