fbpx
Mergata News
Lajme

Ramush Haradinaj: Ka ardhur koha që unë të jem president i vendit

ramush-haradinaj:-ka-ardhur-koha-qe-une-te-jem-president-i-vendit

Kryetari i AAK’së Ramush Haradinaj thotë se ka ardhë koha që ai të zgjidhet president i Kosovës.

Thotë se e ka marrë seriozisht kandidaturën e tij për president të vendit dhe mendon se ky është veprimi më i drejtë.

“Qysh e kam pa që ka ardhur puna, po”, u përgjigj Ramushi në emisionin “Tète a Tète” kur u pyet nëse ‘e ka pernime për tu bërë president?”.

“Presidenti i parë i yti dhe imi ka qenë presidenti Ibrahim Rugova. Me rrethanat që kanë ardhur besoj që është e drejtë kandidatura ime”, tha Haradinaj.

Si president i pari i AAK’së mendon edhe të pensionohet nga politika.

“Me marrë punë direkte politike pas presidentit nuk parashihet. Kryesisht me atë punë mbyllet karriera politike”, tha Haradinaj.

TË NGJAJSHME

Një i vdekur me koronavirus gjatë 24 orëve

mergata.eu

Vendimi i Rusisë që ta hapë zyrën e Ministrisë së Mbrojtjes në Serbi, reagon Hoxhaj

mergata.eu

Ky është polici hero nga Kosova që arrestoi mbrëmë terroristët në vjenë

admin