fbpx
Mergata News
Lajme

Ramush Haradinaj: Albin Kurti t’i lë librat ideologjikë, të lexojë libra të menaxhimit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj thotë në “Debat Plus” se Albin Kurti ka bërë gabime gjatë qeverisjes së tij 52 ditore.“Shihni menaxhimi i situatës me Contour Global. Contour Global dështoi të investojë dhe sot ka mundur të jetë i paditur nga Kosova nëse do të kishim dashur ne. Me dy-tri veprime të caktuara nga Kurti, kjo kompani u pajis me mundësinë që të na padisë neve tash. Qeverisja është shkencë, menaxhim. Albini e di që ka lexua shumë libra ideologjikë, por është mirë që tash t’i lë ato libra dhe të lexoj libra të menaxhimit. Menaxhimi është shkencë tjetër”, tha ai, përcjell Telegrafi.Haradinaj thotë se edhe sot Vetëvendosje nuk ka përgatitje të mjaftueshme për menaxhimin e situatave.

TË NGJAJSHME

Ja sa pacientë janë shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

mergata.eu

BE deklarohet pas kërkesës së Lajçakut për ndryshimin e Kushtetutës

mergata.eu

Shajeni se s’ka mbetur gjë pa thënë për të, por një dijeni që Thaçi do të mbetet..

mergata.eu