Mergata News
Lajme

Rama bisedon me Merkel, flasin për këto tema

rama-bisedon-me-merkel,-flasin-per-keto-tema

Rama dhe Merkel flasin për tema të rëndësishme.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka zhvilluar një bisedë me kancelaren e Gjermanisë Angela Merkel.

Në bisedën online që zgjati 60 minuta mes Rames dhe Merkelit, u zhvilluan tema të rëndësishme.

Rama tha se në veçanti folën për Planin e Madh të Investimeve të Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor.

Njoftimi i plotë:

TË NGJAJSHME

LAJMI I FUNDIT: Rikthehet në PDK Fatmir Limaj

mergata.eu

Tre persona të lënduar në një aksident trafiku në Rahovec

mergata.eu

Selimi thotë se shpreson që Specialja të mos konfirmojë aktakuzën për Thaçin

mergata.eu