Mergata News
Lajme

Qetësohet situata me koronavirus në Kosovë, ky është bilanci i fundit

qetesohet-situata-me-koronavirus-ne-kosove,-ky-eshte-bilanci-i-fundit

COVID-19 në Kosovë: 1 mijë e 197 raste aktive, 647 të vdekur.

Numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka arritur në 16 mijë e 179.

Që nga muaji mars kur në Kosovë ishin regjistruar rastet e para me koronavirus e deri më dje, në vendin tonë janë regjistruar 16 mijë e 179 raste me COVID-19.

Sipas të dhënave të fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), janë 647 persona të cilët kanë humbur betejën me koronavirusin.

Bazuar në të dhënat zyrtare të IKSHPK-së, që nga marsi e deri më tani janë shëruar plotësisht nga koronavirusi 14 mijë e 335 pacientë.

IKSHPK-ja bën me dije se aktualisht në vendin tonë janë 1 mijë e 197 raste aktive me koronavirus.

TË NGJAJSHME

Cka po ndo dhe kështu? Hyjnë në fuqi masa të reja!

mergata.eu

Milaim Zeka befa son me këtë deklaratë për Gjykatën Spec iale

mergata.eu

Ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së

mergata.eu