Mergata News
Opinione

Protesta në Itali kundër masave të reja anti-Covid

protesta-ne-itali-kunder-masave-te-reja-anti-covid

Protesta të dhunshme në qytetet e Italisë kundër masave të reja anti-Covid.

Vala e dytë e pandemisë së shkaktuar nga COVID-19 ka bërë që Italia prej disa ditësh të shtrëngojë masat, vendim që nuk është pritur mirë nga qytetarët.

Për të tretën ditë më radhë janë organizuar protesta në disa prej qyteteve të Italisë.

Ndërsa sonte protesta kanë vazhduar edhe në qytetin e Milanos dhe të Torinos.

Protestues të dhunshme janë shkaktuar në Milano, ku protestuesit kanë hedhur fishekzjarre të mëdha dhe kokteje molotovi.

TË NGJAJSHME

Ky është vendi me asnjë të infektuar me koronavirus për 6 muaj

mergata.eu

Alarmohet ministri italian i shëndetësisë: Kemi 48 orë kohë

mergata.eu

COVID-19, Anglia bllokohet për një muaj

mergata.eu