Mergata News
Lajme

Prokuroria propozon masa e arrestit shtëpiak për Haki Rugovën dhe zyrtarët e tjerë

prokuroria-propozon-masa-e-arrestit-shtepiak-per-haki-rugoven-dhe-zyrtaret-e-tjere

Prokuroria Themelore në Pejë ka propozuar masën e arrestit shtëpiak ndaj kryetarit të Komunës së Istogut, Haki Rugovës dhe zyrtarëve të tjerë të kësaj komune, raporton Gazeta Sinjali.

Propozimi i kësaj mase u bë në seancën dëgjimore të këtij rasti që po mbahet në Gjykatën Themelore në Pejë.

Të akuzuar në këtë rast përveç kryetarit të Istogut, është edhe ish-nënkryetari i kësaj komune, Lulzim Blakaj dhe zyrtari ligjor, Faton Bujupi.

TË NGJAJSHME

Totaj i PDK-së: Hoti nuk ka pavarësi në vendimmarrje

mergata.eu

Molliqaj i pakënaqur me Shpend Ahmetin: Qeverisja e tij nuk i përfaqëson vlerat e PSD-së

mergata.eu

Ambasadori gjerman në Kosovë: Nuk ka alternativë tjetër pos dialogut

mergata.eu