Mergata News
Lajme

Prishtina merr vendimin për t’i dhuruar 50 euro të infektuarve me Kovíd

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se vendimi për dhurimin e 50 eurove të gjithë atyre që janë infektuar në këtë komunë, do të merret të mërkurën.

Ai njoftoi se përjashtim do ketë për grupmoshat e pensionuara, të cilëve do t’iu ofrohen 100 euro nga komuna. Një gjë të tillë, Ahmeti e bëri të ditur në ‘Facebook’-un e tij.

Ai ka falënderuar partitë e tjera në Kuvendin Komunal për unitetin dhe vullnetin që kanë treguar.
Postimi i plotë:

TË NGJAJSHME

Haxhi Shala go det Osmanin, Vjosë ti kishe qen një fundërrinë!

mergata.eu

Pas shpikjes së Vak sines vjen një Lajm i shumëpritur nga Gjermania

mergata.eu

148 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

mergata.eu