fbpx
Mergata News
Sport

Presidenti i FIFA-s rezulton pozitiv me koronavirus

presidenti-i-fifa-s-rezulton-pozitiv-me-koronavirus

Presidenti i Federatës Botërore të Futbollit (FIFA), Gianni Infantino ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus.

FIFA ka thënë se Infantino ka zhvilluar simptome të buta dhe do të vetizolohet për dhjetë ditë.
Mediat ndërkombëtare thonë se Infantino nuk është në gjendje të keqe shëndetësore deri me tani.

Ndryshe, Covid-19 vazhdimisht e ka prekur botën e sportit, edhe pse në shumicën e rasteve nuk është treguar i rrezishëm tek kjo fushë sportive.

TË NGJAJSHME

Martesa e shumëpërfolur e Aidës, burri i saj flet për ndarjen nga gruaja e parë

mergata.eu

Greqi – Kosovë, fitoren e këtij ekipi e favorizojnë bastorët botërore

mergata.eu

Berisha: “A po mendoni që s’po duam të fitojmë a? Nuk jemi Brazili”

mergata.eu