Mergata News
Sport

Presidenti dekoron Kampionin e Botës, Haxhi Krasniqi

presidenti-dekoron-kampionin-e-botes,-haxhi-krasniqi

Robin Haxhi Krasniqi që nga e shtuna mban titullin Kampion i Botës në boks në versonin WBA/IBO.

Krasniqi menjëherë pas fitores është kthyer në vendlindje.

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka dekoruar sot Krasniqin me “Medaljen presidenciale të meritave” për promovimin e Kosovës në arenën ndërkombëtare dhe arritjet e jashtëzakonshme në sport.

TË NGJAJSHME

Barazon Kosova, supergol nga Hadërgjonaj

mergata.eu

Arrihet marrëveshja, Icardi në janar i bashkohet Milanit

mergata.eu

Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Everton – Liverpool

mergata.eu