fbpx
Mergata News
Sport

Pogba – Real Madrid, këtë zhvillim nuk e priste askush

pogba-–-real-madrid,-kete-zhvillim-nuk-e-priste-askush

Pogba po vazhdon të përflitet për një kalim të mundshëm tek skuadra e Real Madridit.

Nëse Zidan do të qëndrojë gjatë në Madrid, do ta marrë Pogbën.

Paul Pogba ditë më parë, edhe njëherë i dha sinjale Real Madridit duke thënë se “është ëndërr të luaj me ekipin nga Santiago Bernabeu”.

Tani mediat në Spanjë e shohin këtë si të mundshme në vitin 2021, por gjithmonë, nëse Zinedine Zidane qëndron.

Francezi është duke u kritikuar për lojën dhe mënyrën e udhëheqjes së skuadrës dhe nëse Reali mbetet pa trofe sezonin 2020/21, ai edhe mund të largohet, çka do t’ia pamundësonte edhe Pogbës ta veshë fanellën e bardhë.

TË NGJAJSHME

Shifrat e frikshme të Ibrahimovicit

mergata.eu

Pas 47 viteve, Leicester e mposht Arsenalin në ‘Emirates’

mergata.eu

Fati i Milanit në duart e Raiolas

mergata.eu