Mergata News
Lajme

PO, PO, ‘Kafeneja Jonë’ e kishin parashikuar edhe taksën për Prishtinën, ky ishte propozimi i ‘Orhanit’

po,-po,-‘kafeneja-jone’-e-kishin-parashikuar-edhe-taksen-per-prishtinen,-ky-ishte-propozimi-i-‘orhanit’

Komuna e Prishtinës ka paralajmëruar hyrje me pagesë të qytetarëve me vetura në kryeqytet.

Kohëve të fundit, disa prej skeçeve që janë transmetuar në serialin “Kafeneja Jonë” janë dhënë si propozime edhe nga sfera politike në vend.

Kjo ka ngritur disa reagime në rrjete sociale.

Mirëpo, duket se Kafeneja Jonë e kishte parashikuar edhe taksën komunale prej 10 euro që është propozuar të vendosur për këdo që hyn në Prishtinë, raporton Express.

Aktori i këtij seriali ka publikuar një pjesë ku e jep këtë propozim.

“Unë propozoj që secili njeri që hyn në Prishtinë, të paguajë taksë komunale 10 euro”, kishte thënë Fatmir Spahiu që në serial e kishte rolin e Orhanit.

Për me tepër shikoni videon…

TË NGJAJSHME

Kurti: Flamurin dhe himnin e Kosovës gjithmonë e kam respektuar!

mergata.eu

Lëvizja Vetëvendosje organizon dëgjim publik lidhur me Draft Kodin Civil të Kosovës

mergata.eu

Gani Geci flet për ndarjen e LDK’së, tregon pse nuk kandidoi për deputet

mergata.eu