Mergata News
Lajme

Po e kalonte koronavirusin me shenja të lehta, vdes papritur 37 vjeçari shqiptar

po-e-kalonte-koronavirusin-me-shenja-te-lehta,-vdes-papritur-37-vjecari-shqiptar

Shifrat e Ministrisë së Shëndetësisë ishin goxha të larta sot, me 289 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit duke shënuar kështu numrin më të madh të të prekurve që prej fillimit të pandemisë në Shqipëri.

Betejën me Covid nuk arritën ta fiton dot 4 persona, të cilët humbë jetën gjatë 24 orëve të fundit.

Më i riu prej tyre është një 37 vjeçar nga Korça, Lorent Kreka i cili siç raportohet nuk kishte asnjë sëmundje shoqëruese dhe po e kalonte virusin me shenja të lehta.

Dje, papritur gjendja e tij shëndetësore filloi të përkeqësohet dhe u nis urgjentisht për në Tiranë ku edhe humbi jetën ditën e sotme.

Më herët, edhe prindërit e 37-vjeçarit kanë qenë pozitiv me koronavirus, por për fat të mirë pa pasoja.

TË NGJAJSHME

Vazhdon polemika, Haradinaj ia rikujton Hotit reagimin e Gjermanisë për shuarjen e Task-Forcës

mergata.eu

Ministri i Shëndëtësisë: Së shpejti me masa të reja në gjithë vendin dhe në veçanti Prishtinën

mergata.eu

Lajm i mirë: Ata që kanë mbetur pa punë do t’i marrin nga 900 Euro nga shteti për 3 muaj!

mergata.eu