fbpx
Mergata News
Lajme

Përsëri tërmet në Kosovë

perseri-termet-ne-kosove

Edhe një tërmet tjetër në Kosovë.

Lëkundje të tokës janë ndjerë në Prishtinë para rreth 20 minutash.

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë ka pasur edhe një tërmet 2.1 ballë 11 kilometër larg Prishtinës.

Në anën tjetër, nuk dihet për shkallën e rihterit të tërmetit që ka ndodhur sot.

Lëkundje të tokës gjatë ditës së djeshme ka pasur edhe në Maqedoni të Veriut dhe Shqipëri.

TË NGJAJSHME

657 të vdekur, 1 mijë e 770 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

mergata.eu

Kjo është pozita e re Rashit Qalajt!

mergata.eu

Isa Mustafa: VV-në e rrëzuam nga pushteti se konfrontohej me Amerikanët

mergata.eu