Mergata News
Sport

Për pesë dekada, kjo gjë nuk ka ndodhur në Premierligë

per-pese-dekada,-kjo-gje-nuk-ka-ndodhur-ne-premierlige

Kjo gjë nuk ka ndodhur në Premierligë për pesë dekada.

Everton pësoi humbje dje në Premierligë ndaj Southampton, dhe me këtë u vu re një situatë interesante në ishull që nuk ndodhi për një kohë të gjatë.

Gjegjësisht, që nga viti i largët 1967, nuk ka ndodhur që të gjitha ekipet të kenë një humbje pas gjashtë ndeshjesh.

Herën e fundit që një gjë e tillë ndodhi ishte në sezonin 1967/1968. Pastaj Manchester City u bë kampion i Anglisë, dhe Sheffield dhe Fulham ranë në Championship.

Është interesante që tani Sheffield dhe Fulham janë në vendin e parafundit dhe të fundit në tabelë, por Manchester City nuk është në krye dhe është në pozitën e 13-të.

TË NGJAJSHME

Këto janë rregullat: Kush do të jetë presidenti i ri i Barcelonës?

mergata.eu

Shpërthen me kritika gazetari italian: Muriqi si Caicedo, veç ngjyra ndryshon

mergata.eu

Milan gjen në Premier Lig pasuesin e Calhanoglut

mergata.eu