Mergata News
Lajme

PDK demanton lajmin se do të bëhet pjesë e koalicionit qeverisës

pdk-demanton-lajmin-se-do-te-behet-pjese-e-koalicionit-qeverises

PDK ka mohuar se do të bëhet pjesë e Qeverisë Hoti.

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi, ka reaguar pas raportimit se PDK po bëhet gati të hy në koalicion qeverisës.

Bytyçi, në profilin e tij në Facebook, ka shkruar se PDK asnjëherë deri më tani s’e ka shqyrtuar e as trajtuar këtë temë.

“Lajmi nga syri. net se PDK po bëhet gati të hyjë në Koalicionin qeverisës, është plotësisht i pavërtetë. Për një kohë të gjatë, disa media dhe analistë po e mashtrojnë opinion se kinse ka një marrëveshje për hyrjen e PDK-së në Qeveri. Janë përmendur emra e konfiguracione politike. Por, të gjitha këto, janë të pavërteta”, thotë ai.

Sipas tij, PDK është në opozitë dhe do të vazhdojë të qëndrojë si e tillë.

TË NGJAJSHME

Abrashi: Autostrada që lidh Kosovën me Maqedoninë Veriore duhet të përfundojë

mergata.eu

LDK-ja kërkon që të hiqet një festë zyrtare

mergata.eu

Mërzia kaplon Kosovën, sot varrosen dy vëllezërit që humben jetën tragjikisht në Gjermani

mergata.eu