Mergata News
Lajme

Pas më shumë se 10 orësh, përfundon seanca për 100 ditëshin e qeverisë

pas-me-shume-se-10-oresh,-perfundon-seanca-per-100-diteshin-e-qeverise

Përfundon seanca për 100 ditëshin e qeverisë, Hoti lavdëroi punën e tij e opozita ia kërkoi dorëheqjen.

Më shumë se 10 orë ka zgjatur seanca e Kuvendit të Kosovës për punën 100 ditëshe të qeverisë së udhëhequr nga Avdullah Hoti.

Përderisa Hoti dhe kabineti i tij lavdëruan punën tre mujore, opozita i kërkoi dorëheqjen.

Seanca u përshkua me përplasje të shumta në mes të deputetëve të opozitës dhe pozitës.

TË NGJAJSHME

Veriu i Kosovës sfidon shtetin, nuk i paguan tatimet dhe punohet pa kupona fiskal

mergata.eu

Do Ndryshohet Orari I Karan tinês” Vjen Paralajmërimi I Fortë, Ja Data Kur Do Rikth ehet Izolimi Total…

mergata.eu

Qeveria del me njoftim: Këto dy tema do të diskutohen të enjten mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel

mergata.eu