fbpx
Mergata News
Lajme

Pas Kosovës, tërmet më i fuqishëm në Shqipëri

pas-kosoves,-termet-me-i-fuqishem-ne-shqiperi

Pas Kosovës, edhe Shqipëria është goditur nga një tërmet sot.

Një tërmet prej 3.5 shkallë ka goditur Shqipërinë më saktësisht zonën midis Tiranës dhe Durrësit.

Tërmeti në Shqipëri ka ndodhur më pak se një orë pas tërmetit që goditi Kosovën e që kishte fuqinë prej 2.1 shkallë.

Gjatë ditës së sotme, tërmet ka pasur edhe në qytetin e Shkupit.

Epiqendra e tërmetit ishte në detin Adriatik, me thellësi 5 kilometër.

TË NGJAJSHME

Mustafa thotë se Kurti ishte i gatshëm për dialog me BE’në por jo me SHBA’të

mergata.eu

Ky Pëllumb SHlTET për 1.25 milion euro, kjo është arsyeja e çmimit marramendës

mergata.eu

Nuk besoj që e Njihni? Kjo është gruaja e “Hamdisë”, duket si një Zonjë e vërtetë! (FOTO)

mergata.eu