Mergata News
Lajme

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

parashikimi-i-motit-per-sot-dhe-neser

Ky është moti për sot dhe nesër.

Sot dhe nesër në vendin tonë prite të ketë përmirësim të motit.

Vranësirat do të zhvendosen drejt lindjes për t’u zëvendësuar me rreze dielli.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6 deri 9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

TË NGJAJSHME

Lojërat e fatit mund të hapen përsëri në Kosovë, Qeveria inicion projektligjin

mergata.eu

Laboratori privat në Prishtinë hedh strishot në trotuarë, Ministri Zemaj ka një kërkesë

mergata.eu

Avdullah Hoti i kundërpërgjigjet Lajçakut për vizitën e Vuçiq në Kosovë

admin