Mergata News
Lajme

Paralajmërohen vërshime në këtë pjesë të Kosovës

paralajmerohen-vershime-ne-kete-pjese-te-kosoves

Ditën e nesërme pritet reshje të mëdha shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka paralajmëruar se ditën e nesërme mund të ketë vërshime në rajonin e Dukagjinit.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), nëpërmjet një komunikate të lëshuar sot, ka paralajmëruar se përgjatë të nesërmes mund të ketë vërshime në rajonin e Dukagjinit.

“Reshjet të cilat priten të fillojnë përgjatë orëve të pas ditës së sotme datë 15/10/2020 fillimisht do të përfshin pjesën perëndimore të Kosovës (zona malore), duke vazhdua me intensitet të shtuar në drejtim të pjesës veri – perëndimore”, është shkruar në komunikatën e IHMK-së.

Instituti ka paralajmëruar se vërshimet më të mëdha do të ndodhin përgjatë orëve të para të ditëve të nesërme.

Tutje, në komunikatë thuhet se si pasojë e kësaj, do paraqiten mundësi për shembje dheu dhe vështirësi në komunikacion.

TË NGJAJSHME

Tërheqja e 10% të Trustit, a mund ta bëjnë këtë edhe kosovarët në diasporë?

mergata.eu

Përsëri tërmet në Kosovë

mergata.eu

657 të vdekur, 1 mijë e 770 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

mergata.eu