Mergata News
Sport

Paqarada: Mos i ofendoni, Rrahmani, Muriqi dhe Rashica janë shtylla jonë

paqarada:-mos-i-ofendoni,-rrahmani,-muriqi-dhe-rashica-jane-shtylla-jone

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Leart Paqarada, ka folur pas humbjes së Kosovës në ‘Fadil Vokrri’.

Kosova u mposhtë 0-1 në Fadil Vokrri nga Sllovenia në kuadër të Ligës së Kombeve.

Është një fazë negative për ekipin tonë, mendoj se nuk bëmë lojë të keqe, na ka munguar finalizimi”.

“Humbja ndaj Maqedonisë ka qenë humbje e madhe, një dështim, por është një kohë që duhet të jemi pozitiv”.

“Kosova është këtu ku është edhe falë lojtarëve si Amir Rrahmani, Milot Rashica e Vedat Muriqi, ata përfaqësojnë vendin tonë

Kohën e fundit populli i ka ofendu, janë sha. Po flasim për lojtar që unë jam krenar që i kam në ekipin tim sepse e përfaqësojnë vendin tonë në gjithë botën, ne si vend nuk është faza me i sha e ofendu, sepse këtu ku jemi, ata tre janë kanë lojtarë kyç që na kanë pru në këtë situatë”.

TË NGJAJSHME

Pioli ka diҫka për të thënë pas fitores

mergata.eu

Trajneri i njohur me deklaratë të papritur për Ibrahimovicin

mergata.eu

Alaves – Barcelona : Formacionet zyrtare

mergata.eu