fbpx
Mergata News
Lajme

Pamje të tmerrshme të tërmetit në Turqi, momenti kur shembet e tëra ndërtesa disakatëshe

pamje-te-tmerrshme-te-termetit-ne-turqi,-momenti-kur-shembet-e-tera-ndertesa-disakateshe

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Turqinë.

Deri më tani tërmeti shkatërrues që goditi brigjet e Izmirit të Turqisë ka lënë të vdekur gjashtë persona, ndërsa ka plagosur 200 të tjerë.

Dridhjet që shkatërruan së paku 20 ndërtesa u kapën edhe nga disa qytetarë që ishin në vend të ngjarjes.

Disa prej këtyre pamjeve janë publikuar edhe nëpër rrjete sociale krahas lutjeve për viktimat.

Një ndërtesa disakatëshe shembet e tëra në momentin kur tërmet godet atë zonë.

Ky tërmet u ndje edhe në Stamboll dhe Athinë.

Tërmeti gjithashtu formoi dallgë nga deti duke bërë që rrugët e Izmirit të vërshojnë duke e vështirësuar situatën edhe më tej.

TË NGJAJSHME

Nexhmi Rudari flet pasi sondazhet e nxjerrin Shpejtim Bulliqin fitues

mergata.eu

Gjermania vendos rregulla të reja për Gurbetqarët që vijnë në Vendlindje…

mergata.eu

Mërgim Lushtaku: Ndalu Rakiq Ezani po thërret, ja reagimi tij!

mergata.eu