fbpx
Mergata News
Opinione

Pamje të rënda nga Vjena, të shtëna në mes të qytetit

pamje-te-renda-nga-vjena,-te-shtena-ne-mes-te-qytetit

Janë dëgjuar të shtëna në mes të qytetit në Vjenë.

Në kryeqytetin e Austrisë ka ndodhur një sulm me ar’më zjarri në një sinagogë.

Express ka siguruar pamje ekskluzive nga vendi i ngjarjes ku shihen persona të panjohur duke shtënë me ar’më në mes të qytetit.

Policia e Vjenës ka treguar se forca të mëdha të policisë kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe po kthejnë rendin në kryeqytet.

Shumë shpejt kanë treguar se do të dalin me detaje në lidhje mme sulmin.

TË NGJAJSHME

Pogba – Real Madrid, këtë nuk e priste askush

mergata.eu

Koronavirusi godet Malin e Zi, 8 të vdekur dhe 354 të infektuar

mergata.eu

Tensionohet situata Francë-Turqi, Erdogan ofendon Macronin, Parisi tërheq ambasadorin nga Ankaraja

mergata.eu