fbpx
Mergata News
Sport

Pajtim Kasami transferohet në Basel

pajtim-kasami-transferohet-ne-basel

Pajtim Kasami është transferuar tek skuadra e Baselit.

Baseli shton radhët me një tjetër futbollist shqiptar.

Klubi nga St Jakob Park ka zyrtarizuar afrimin e Pajtim Kasamit.

Mesfushori me origjinë shqiptare por që luan për përfaqësuesen e Zvicrës, firmosi për 2 vite me Baselin duke u larguar kështu nga Sioni pas 3 sezonesh.

28-vjeçari në karrierën e tij të gjatë ka luajtur me shumë skuadra ku spikasin Fulham në Premier League, Palermo në Serie A dhe Olympiacos në Greqi.

Te Basel, Kasami do të ketë shok skuadre Taulant Xhakën por edhe Edon Zhegrovën.

Kasami mbylli marrëveshjen me Sion dhe te Baseli u transferua me zero euro.

TË NGJAJSHME

Aguero mund të largohet nga City, shkak Messi

mergata.eu

Kosova me 10 mungesa përballë Greqisë

mergata.eu

Fotografitë e Aro Moric me një vajzë, menaxheri i Kombëtares sqaron gjithçka

mergata.eu