Mergata News
Bota/Rajoni

OBSH raporton rekord të rasteve me koronavirus brenda ditës

obsh-raporton-rekord-te-rasteve-me-koronavirus-brenda-dites

I gjithë globi po vazhdon të përballet me përhapjen e koronavirusit.

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka raportuar numër të madh të rasteve të reja ditore me COVID-19 në botë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 338 mijë e 779 raste të reja me COVID-19.

Ngritja më e lartë është raportuar në Evropë, me gjithsej 96 mijë e 996 të infektuar. Rekordi i mëhershëm ishte shënuar më 2 tetor, kur ishin mbi 330 të infektuar. Në Evropë shtimin më të madh e kanë shënuar Britania e Madhe, Gjermania, Franca dhe Belgjika. Ndërkaq jashtë Evropës numër rekord të të infektuarish kanë raportuar India, Brazili dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

TË NGJAJSHME

Del nga spitali Trump, kjo është gjendja e tij

mergata.eu

Vuçiq nominon Bërnabiqin për kryeministre të Serbisë

mergata.eu

Vjen lajmi i fundit për gjendjen shëndetësore të Donald Trumpit

mergata.eu