Mergata News
Lajme

Njoftim nga Komuna e Prishtinës: Këto rrugë do të mbyllen prej nesër deri të shtunën në ora 18:00

njoftim-nga-komuna-e-prishtines:-keto-rruge-do-te-mbyllen-prej-neser-deri-te-shtunen-ne-ora-18:00

Komuna e Prishtinës ka dalur me një njoftim ku bënë të ditur se rrugët “Gazmend Zajmi”, “Ali Pashe Tepelena” dhe “Karl Gega” do të mbyllen për qarkullim, prej ditës se premte, 23 tetor nga ora 07:30 deri të shtunën, 24 tetor në orën 18:00.

Arsyeja e mbylljes së rrugëve është për shkak të punimeve të shtresës finale të asfaltit.

Ky është njoftimi i plotë:

Për shkak të punimeve të shtresës finale të asfaltit, rrugët “Gazmend Zajmi”, “Ali Pashe Tepelena” dhe
“Karl Gega” do të mbyllen për qarkullim, prej ditës se premte, 23 tetor nga ora 07:30 deri të shtunen, 24 tetor në orën 18:00.

Ju lusim që qarkullimin e juaj të e planifikoni bazuar në këtë njoftim dhe që gjate kesaj kohe të i shfrytezoni rrugët alternative.

Ju falemnderit paraprakisht për mirëkuptimin!

TË NGJAJSHME

Zyra e Presidentit i dërgon këto komente në Hagë rreth mandatit të Speciales

mergata.eu

Nisma thërret debat parlamentar për deklaratat e Daçiqit për çështjen e të pagjeturve

mergata.eu

Plani i Qeverisë për zbatimin e zotimeve në Shtëpinë e Bardhë

mergata.eu