Mergata News
Lajme

Një arkë vidhet në një xhami në Prizren

nje-arke-vidhet-ne-nje-xhami-ne-prizren

Vidhet një arkë në një xhami në Prizren.

Hajnat nuk po kanë mëshirë për asnjë institucion.

Ata po sul.mojnë aty ku po e kanë terrenin më të sigurt. Cak i tyre ishte edhe një institucion fetar.

Policia e Kosovës ka njoftuar se, persona ende të panjohur kanë hyrë në xhaminë e fshatit Reqan të Prizrenit dhe nga aty kanë vjedhur një arkë ku kishte para.

Rasti ka ndodhur dje pasdite dhe policia ka thënë se ka nisur hetimet.

TË NGJAJSHME

A keni bërë plane për nesër, këto temperatura na persin

mergata.eu

Deklarohet BE-ja: Asociacioni s’do të ketë fuqi ekzekutive dhe s’do të miratojë ligje

mergata.eu

Vishuni trashë, nga kjo ditë do ketë borë në Kosovë

mergata.eu