fbpx
Mergata News
Lajme

Një anëtar i stafit rezulton pozitiv me koronavirus, vetizolohet Varhelyi

nje-anetar-i-stafit-rezulton-pozitiv-me-koronavirus,-vetizolohet-varhelyi

Varhelyi vetizolohet pasi një anëtar i stafit i rezulton pozitiv me koronavirus.

Komisioneri për Fqinjësi dhe Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi, ka njoftuar se është vetizoluar pasi një anëtar i stafit të tij ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Varhelyi të enjten ishte në vizitë në Kosovë.

“Jam informuar sot se një anëtar i stafit tim ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Duke pritur rezultatet e reja, unë dhe anëtarët e stafit jemi duke u vetizoluar në linjë me direktivat e shëndetit publik. Unë ndjehem mirë dhe nuk kam simptome, testet në javën e kaluar ishin negative. Qëndroni të sigurt!” – ka shkruar Varhelyi në Tëitter.

TË NGJAJSHME

Nuk përkrahet kërkesa e Teuta Haxhiut: Do të keqpërdoret sikurse UÇK-ja!

admin

Ministri i Shëndetësisë ka një kërkesë para se masat e reja antiCOVID të hyjnë në fuqi

mergata.eu

Ish ambasadori britanik shpërblehet nga Mbretëresha Elizabeth II për punën e kryer në Kosovë

mergata.eu