fbpx
Mergata News
Sport

Nis ndeshja mes Kosovës dhe Sllovenisë në “Fadil Vokrri”

nis-ndeshja-mes-kosoves-dhe-sllovenise-ne-“fadil-vokrri”

Nis ndeshja mes Kosovës dhe Sllovenisë në “Fadil Vokrri”

‘Dardanët’ do të kërkojnë që t’i japin fund ecurisë prej gjashtë ndeshjeve pa fitore në të gjitha garat dhe të harrojnë atë eliminimin zhgënjyes nga Maqedonia ditë më parë.

Në “Fadil Vokrri”, Kosova do të zbresë me disa ndryshime nga humbja me Maqedoninë.

Edon Zhegrova e nis titullar këtë takim, derisa Mërgim Vojvoda mbetet në stol.

Nga dy takimet e para në Grupin 3 të Ligës C, Kosova ka një barazim dhe një humbje, kjo është sfida e tretë dhe Dardanët do të kërkojnë fitoren e parë në edicionin e dytë në Ligën e Kombeve.

TË NGJAJSHME

Hallakamë pas përfundimit të ndeshjes, çka ndodhi me Messin në Bolivi?

mergata.eu

Keoman nuk heq dorë: E duam patjetër Depayn te Barcelona

mergata.eu

Barcelona jep një lajm të keq për lojtarët

mergata.eu