fbpx
Mergata News
Lajme

Ngjarje e rëndë në Prishtinë, ndërron jetë 44 vjeçari pasi ra në hapësirën e ashensorit

44 vjeçari ndërron jetë pasi bie në hapësirën e ashensorit.

Një 44 vjecar ka ndërruar jetë në Prishtinë pasi po punonte në njërën prej hapësirave të ashensorëve.

Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës.

“Rasti ka ndodhur në lagjen Prishtina e re në Prishtinë, saktësisht brenda një objekti ku viktima ka rënë nga një lartësi dhe ka pësuar lëndime.

Viktima mashkull (1976), nuk ka arrit të përballoj plagët dhe i njëjti në QKUK, ka ndërruar jetë. Rasti po hetohet nga njësitet kompetente në koordinim me prokurorinë dhe inspektoriatin e punës. Derisa ka qenë duke punuar ka rënë në hapësirat që lihen për lift. Objekt i pa përfunduar -në ndërtim e sipër”, ka thënë zëdhënësja e Policisë së Kosovë Flora Ahmetaj.

TË NGJAJSHME

Gjenden eshtra në Mitrovicë, dyshohet se janë të një personi të vrarë në luftën e fundit

mergata.eu

Infektohet me koronavirus Albin Kurti

mergata.eu

137 raste me koronavirus, 49 të shëruar

mergata.eu