fbpx
Mergata News
Lajme

Nexhmi Rudari flet pasi sondazhet e nxjerrin Shpejtim Bulliqin fitues

Kandidati i LDK-së për Kryetar të Podujevës, Nexhmi Rudari, ka thënë se ende është herët të flitet se kush është fitues nga procesi i sotëm zgjedhor.

“Qendrat e votimit sapo janë mbyllur dhe është herët të flitet për ndonjë rezultat”, është shprehur Rudari.

Lidhur me deklarimet e zyrtarëve të Vetëvendosje se janë ata që kanë fituar sot dhe kandidati i tyre Shpejtim Bulliqi, Rudari është shprehur: “Duket se bazohen në sondazhet e tyre që i kanë bërë dje. Është herët të flitet për rezultate”.

Deri në ora 22:00 dihen 99% rezultateve finale.

TË NGJAJSHME

Studimi i bërë për Parlamentin Europian: Dezinformatat rrëzuan Qeverinë e Albin Kurtit

mergata.eu

Ndërron jetë anëari i OVL-UÇK’së

mergata.eu

Kryeministri Hoti i drejtohet Kusarit: Ti sa herë i ndërron karriget, i ndërron pozicionet

mergata.eu