fbpx
Mergata News
Lajme

Nesër bëhet varrimi, trupat e pajetë të dy kosovarëve që vdiqën në Gjermani nisen për në Kosovë

neser-behet-varrimi,-trupat-e-pajete-te-dy-kosovareve-qe-vdiqen-ne-gjermani-nisen-per-ne-kosove

Trupat e pajetë të kosovarëve që vdiqën në Gjermani nisen për në Kosovë, nesër bëhet varrimi.

Nesër pritet t’u jepet lamtumira e fundit dy kosovarëve që vdiqën dje në aksidentin tragjik në Gjermani.

Teksa ka folur njëri nga familjarët e viktimave, ka njoftuar se trupat e pajetë të 13 vjeçarit dhe 17 vjeçarit janë nisur për në Kosovë, ndërsa varrimi do të bëhet gjatë ditës së nesërme.

“Sonte janë nisur nga Gjermania kufomat e tyre dhe do të mbërrin në Kosovë. Në varrim pritet të ketë numër të madh të pjesëmarrësve”, ka thënë ai.

I njëjti ka dhënë detaje se bashkë me viktimat ishte edhe vëllai i tyre 14 vjeçari, i cili fatmirësisht shpëtoi mrekullisht nga aksidenti tragjik që tronditi vendin.

TË NGJAJSHME

Prokuroria kërkon paraburgim për gjinekologun, pas abortit të 13-vjeçares nga Gjilani

mergata.eu

KUJ des Qytetarë! Këto janë dëni met që i presin ata që s’i respektojnë ma sat e reja

mergata.eu

Hoti: Nuk e shkarkoj Selmanajn, e kam mik të mirë dhe është punëtor.m

mergata.eu