Mergata News
Lajme

Nënkryetarja e LVV-së nga Merdarja: Serbia është futur edhe më thellë në territorin e Kosovës

nenkryetarja-e-lvv-se-nga-merdarja:-serbia-eshte-futur-edhe-me-thelle-ne-territorin-e-kosoves

Nënkryetarja e LVV-së nga Merdarja thotë se Serbia është futur edhe më thellë në territorin e Kosovës.

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha Kollçaku thotë se marrëveshja për operacionalizimin e pikës kufitare në Merdare nuk është duke u zbatuar e se shteti serb është futur edhe më thellë në territorin e Kosovës.

Kështu ka shkruar deputetja e LVV-së, Fatmire Mulhaxha Kollçaku në Facebook.

“Sa i përket operacionalizimit të pikës kufitare në Merdare pas zotimeve/marrëveshjeve të katër Shtatorit, ajo çfarë vërehet është vetëm futja fizike më thellë e Shtetit Serb në territorin e Republikës së Kosovës dhe asgjë tjetër”, ka shkruar ajo, teksa thotë se nuk ka zbatim të marrëveshjeve.

“Nuk ka zbatim të marrëveshjeve të deritanishme në pjesën më të madhe dhe asnjë komunikim mes dy palëve”, thotë ajo.

TË NGJAJSHME

Vazhdon polemika, Haradinaj ia rikujton Hotit reagimin e Gjermanisë për shuarjen e Task-Forcës

mergata.eu

LAJMI I FUNDIT: Hashim Thaçi jep dorëheqje nga posti i presidentit

mergata.eu

A mund të jetë Bekim Jashari, Presidenti i ri i Kosovës?!

mergata.eu