Mergata News
Lajme

Nënkryetari i LDK-së: Goditja e re nga Gjykata Speciale do të vijë së shpejti

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri thotë se një goditje e re nga Gjykata Speciale do të vijë së shpejti.

Haziri tha se Gjykata Speciale do të ngrisë aktakuza të tjera, ndërsa thotë se goditja e parë ka prekur krerët e shtetit të Kosovës.

“Goditja e re ka me ardhë shpejt. Kanë me u ngrit aktakuza kanë me u marrë njerëz në paraburgim dhe do të përballen me drejtësinë.

Kjo është rruga që po kalon Kosova”, tha Haziri.

“PDK edhe VV edhe partitë e tjera të cilët mund të preken nga Gjykata Speciale duhet të tregohen si burrështetas, siç të tjerët që dhanë dorëheqje”, shtoi Haziri.

TË NGJAJSHME

Më në fund dorëzohet Serbia, dialogu në Bruksel rinis të enjten dhe s’flitet për Asociacionin

mergata.eu

Hajnat tentuan ta plaçkisin me eksploziv një bankë në Ferizaj, detaje rreth rastit

mergata.eu

Nesër bëhet varrimi, trupat e pajetë të dy kosovarëve që vdiqën në Gjermani nisen për në Kosovë

mergata.eu