fbpx
Mergata News
Opinione

Nëna me 4 fëmijët nxirren gjallë nga rrënojat e tërmetit

nena-me-4-femijet-nxirren-gjalle-nga-rrenojat-e-termetit

Ekipet e kërkimit dhe shpëtimit arritën t’i nxjerrin të gjallë nënën me 4 fëmijët të cilët kishin mbetur në rrënojat e apartamentit “Doğanlar” në rrethin Bayraklı.

Izmiri dje u trondit nga një tërmet me magnitudë 6.6 që ndodhi afër Seferihisar.

Tërmeti, i cili u ndje gjithashtu në provincat përreth, pati ndikimin më të madh në rrethet Bayraklı dhe Bornova të Izmirit.

Si rezultat i tronditjes në të cilën 4 ndërtesa u shkatërruan plotësisht, 26 persona humbën jetën, 831 të tjerë mbetën të lënduar.

Ekipet arritën nënën dhe fëmijët përafërsisht 23 orë pas tërmetit. Ekipet që formuan një korridor në zonë nxorrën nënën dhe fëmijët nga rrënojat me barela një nga një.

Përpjekjet e kërkimit dhe shpëtimit vazhdojnë në 8 ndërtesa në rrethin Bayraklı.

TË NGJAJSHME

Mali i Zi vendi i parë në Evropë për nga infektimet me koronavirus

mergata.eu

Tërmet i fuqishëm në Turqi, deri tani 30 të vdekur

mergata.eu

Lajmi i fundit: Rrëzohet një avion në Stamboll

mergata.eu